adidas nmd r1 primeknit core black adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd r2 harvest release date look out for the adidas nmd r2 primeknit future harvest adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas wmns nmd r1 white rose adidas nmd xr1 primeknit core blackcore red adidas eqt cushion adv triple black adidas nmd r2 primeknit black white adidas nmd r2 white grey adidas nmd r2 primeknit black white red adidas nmd r2 primeknit whiteblack available now adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit grey white

2002

Hasičská soutěž okresu Klatovy

Hasičská soutěž okresu Klatovy proběhla tradičně tříkolovým vyřazovacím způsobem. Na všech úrovních se jí zúčastnilo celkem 222 družstev ze 196 sborů.

Okrsková soutěž

Soutěž okrsku Velhartice pořádal v tomto roce opět Sbor dobrovolných hasičů Nemilkov. V soutěži mužů se kromě postupu do vyřazovacího kola bojovalo již podruhé o putovní pohár Starosty obce Velhartice. Ten byl od loňského roku v ržení našeho sboru. Do vlastní soutěže se přihlásila družstva mužů všech sborů okrsku. SDH Chotěšov a Pích byly mezi muži zastoupeny dvěma družstvy. Do soutěže žen se přihlásila družstva SDH Milínov a Pích. V letošním roce došlo ke změnám v pravidlech okrskových soutěží. Jednou ze změn bylo i to, že z okrskových soutěží postupují do vyřazovacích kol vždy 3 první družstva z pořadí. Proto po přenechání jednoho postupového místa naším sborem a jednoho místa sborem Chotěšov, postoupila do vyřazovacího kola v Malé Vísce z našeho okrsku družstva SDH Pích, Chotěšov a Nemilkov. Výsledky soutěže jsou shrnuty v přiložené tabulce. Kromě mužů obhájila loňské prvenství i naše děvčata.

Okresní finále

Ve finále v Klatovech jsme se dočkali historického úspěchu. Díky družstvu žen ve složení M. Gehartová, J. Chalupská, J. Chroustová, V. Kolářová, J. Kopelentová, J. Kulíková a J. Michálková, zdobilo jméno našeho sboru příčku nejvyšší. S Časem útoku 42,63 s a sedmivteřinovým náskokem před dalším družstvem z Defurových Lažan, dokázaly naše ženy, že jsou ve své kategorii na okrese nejlepší. Družstvu mužů se tentokrát nedařilo.Svůj příděl smůly si vybrali právě ve finále a tak jsme se pro tentokrát museli spokojit se 17. místem.

Pošumavská hasičská liga

Pošumavská hasičská liga sdružuje v roce 2002 v rámci okresu celkem 10 soutěží požárních útoků, z toho dvě v kategorii požární sport. Účast v osmi těchto soutěžích nás vynesla v celkovém bodovém součtu na 7. místo v mužích a 6. místo v ženách. Ligy se zúčastnilo 56 mužských a 21 ženských družstev.

Petrovický fernetový pohár

Kromě účasti na mnoha sportovních kláních, jsme si vyzkoušeli i roli pořadatelskou. Společně s petrovickým hasičským sborem jsme pozvali na druhou srpnovou sobotu všechny okolní sbory na hasičské sportovní odpoledne, pořádané v Petrovicích u koupaliště. Šlo o soutěž v požárních útocích a v duchu cen, které si odtud vítězové odvezli, byla soutěž nazvána "Petrovický fernetový pohár". Své hasičské umění zde předvedlo 12 mužských a 2 ženská družstva. Diváci viděli celkem 28 požárních útoků. V mužské kategorii nejlépe obstáli naši a zvítězili svým nejlepším časem sezóny 34,90 s. I naše ženy se blýskly do té doby jejich nejrychlejším útokem. První místo vybojovaly časem 40,69 s (ten se jim za dva týdny ve Slavošovicích podařilo zlepšit o dalších 19 setin). V závěru byla celá akce zpestřena neobvyklou "pivní disciplinou". Zadání této disciplíny, co možná nejrychleji postupně vypít čtyři lahváče, nejlépe sedlo čtyřce petrovických hasičů. S časem 61 s si odnesli prémii v podobě kartonu plechovek Gambrinus. Prvenství v ženské kategorii pak neuniklo našim hasičkám. Čtyři třetinky dokázali vypít za rovných 34 s. Čas našich mužů 80,43 s nám v pivní štafetě zajistil šesté místo.

Tréninky

Abychom udrželi krok s ostatními hasičskými sbory a obhájili pozice na předních místech v rámci okresu, museli jsme i v letošním roce vše postavit na pravidelných trenincích. Ten první proběhl poslední březnovou neděli na nové cvičební ploše u rybníka a v průběhu sezóny jsme ho ještě 17× zopakovali.

Brigády

Činnost našeho sboru byla v uplynulém roce financována částečně z obecní pokladny a částečně vlastním přičiněním našich členů formou brigád:

  • 16.3. 2002 - sázení stromků u Homolků 8:00 - 15:00 h - účast 12 lidí
  • 6.4. 2002 - sázení stromků v Posobicích 8:30 - 16:00 h - účast 13 lidí
  • 1.5. 2002 - úklid lesa v Myslíkovech 9:00 - 16:30 h - účast 13 lidí

Kromě toho byl v rámci bezplatné pomoci obci dne 15.5. 2002 proveden našimi členy nátěr plotu v Hlavňovicích před školou. Brigáda proběhla od 16°° do 20°°h, zúčastnilo se jí 9 lidí.

V průběhu roku bylo také několikrát provedeno sekání trávy na cvičební ploše, okolo hasičárny a celkový úklid okolí.

Elektrifikace hasičárny

Z důvodů nutnosti údržby a oprav požární techniky byla na jaře provedena elektrifikace hasičárny na Píchu. Mezi 2. a 15. květnem jsme se sešli na celkem devíti brigádách. Hrubý výkop pro pokládku kabele byl proveden firmou Matějovic z Kolince. Vše ostatní, tedy ruční dokopání výkopu pokládání kabelu, zahrnutí výkopu, elektroinstalace a dokončovací práce včetně navezení štěrku a zpevnění příjezdové cesty bylo uděláno svépomocí našimi členy. Na této akci bylo odpracováno cca 160 hodin.

Nákup stříkačky Flader

31.8. 2002 byl z příspěvků několika členů zakoupen hasičský veterán, stříkačka Flader vyrobená v roce 1931. Stříkačka byla náhodně objevena naším členem M. Macákem při žních v obci Nebanice okres Cheb a odkoupena od soukromé osoby za částku 1000 Kč. Postupně by mělo dojít k její zprovozuschopnění a uvedení do původního stavu.