Hasičská soutěž okresu Klatovy proběhla tradičně tříkolovým vyřazovacím způsobem. Na všech úrovních se jí zúčastnilo celkem 222 družstev ze 196 sborů.

Soutěž okrsku Velhartice pořádal v tomto roce opět Sbor dobrovolných hasičů Nemilkov. V soutěži mužů se kromě postupu do vyřazovacího kola bojovalo již podruhé o putovní pohár Starosty obce Velhartice. Ten byl od loňského roku v ržení našeho sboru. Do vlastní soutěže se přihlásila družstva mužů všech sborů okrsku. SDH Chotěšov a Pích byly mezi muži zastoupeny dvěma družstvy. Do soutěže žen se přihlásila družstva SDH Milínov a Pích. V letošním roce došlo ke změnám v pravidlech okrskových soutěží. Jednou ze změn bylo i to, že z okrskových soutěží postupují do vyřazovacích kol vždy 3 první družstva z pořadí. Proto po přenechání jednoho postupového místa naším sborem a jednoho místa sborem Chotěšov, postoupila do vyřazovacího kola v Malé Vísce z našeho okrsku družstva SDH Pích, Chotěšov a Nemilkov. Výsledky soutěže jsou shrnuty v přiložené tabulce. Kromě mužů obhájila loňské prvenství i naše děvčata.

Ve finále v Klatovech jsme se dočkali historického úspěchu. Díky družstvu žen ve složení M. Gehartová, J. Chalupská, J. Chroustová, V. Kolářová, J. Kopelentová, J. Kulíková a J. Michálková, zdobilo jméno našeho sboru příčku nejvyšší. S Časem útoku 42,63 s a sedmivteřinovým náskokem před dalším družstvem z Defurových Lažan, dokázaly naše ženy, že jsou ve své kategorii na okrese nejlepší. Družstvu mužů se tentokrát nedařilo.Svůj příděl smůly si vybrali právě ve finále a tak jsme se pro tentokrát museli spokojit se 17. místem.