Petrovický fernetový pohár

Kromě účasti na mnoha sportovních kláních, jsme si vyzkoušeli i roli pořadatelskou. Společně s petrovickým hasičským sborem jsme pozvali na druhou srpnovou sobotu všechny okolní sbory na hasičské sportovní odpoledne, pořádané v Petrovicích u koupaliště. Šlo o soutěž v požárních útocích a v duchu cen, které si odtud vítězové odvezli, byla soutěž nazvána "Petrovický fernetový pohár". Své hasičské umění zde předvedlo 12 mužských a 2 ženská družstva. Diváci viděli celkem 28 požárních útoků. V mužské kategorii nejlépe obstáli naši a zvítězili svým nejlepším časem sezóny 34,90 s. I naše ženy se blýskly do té doby jejich nejrychlejším útokem. První místo vybojovaly časem 40,69 s (ten se jim za dva týdny ve Slavošovicích podařilo zlepšit o dalších 19 setin). V závěru byla celá akce zpestřena neobvyklou "pivní disciplinou". Zadání této disciplíny, co možná nejrychleji postupně vypít čtyři lahváče, nejlépe sedlo čtyřce petrovických hasičů. S časem 61 s si odnesli prémii v podobě kartonu plechovek Gambrinus. Prvenství v ženské kategorii pak neuniklo našim hasičkám. Čtyři třetinky dokázali vypít za rovných 34 s. Čas našich mužů 80,43 s nám v pivní štafetě zajistil šesté místo.