Zahájení soutěžní sezóny

V sobotu 21. května se náš sbor zúčastnil první soutěže sezóny 2005. Zahajovací kolo Pouťového poháru v Hlavňovicích proběhlo v novém sportovním areálu a provázelo jej příjemné počasí. V požárních útocích (klasika) a pivní štafetě si své síly změřilo celkem 7 družstev. Našim mužům se podařilo získat prvenství s útokem za 35,40 s. V pivní štafetě jsme pak obsadili 2. místo, když čtyři naši borci vypili půllitr piva z kelímku za celkových 48,6 s. Čas útoku našich žen 44,10 stačil na 2. místo. Na čas vítězného družstva mladších žen z Milínov chybělo 0,23 s. Prvenství našim ženám však neuniklo v pivní disciplíně. Čtyři kelímky o obsahu 0,25 l se jim podařilo vypít za 32,5 s.

V sobotu 28. května proběhla okrsková soutěž v Nemilkově. V tropickém vedru se utkalo celkem 11 družstev. Našim mužům se podařilo zvítězit již popáté za sebou . Čas útoku 36,58 s i celkový čas 108,52 s (štafeta + útok) jsou našimi nejlepšími v historii okrskových soutěží. Našim ženám se po loňském druhém místě podařilo zvítězit s časem 43,44 s. Po vítězstvích z let 2001 - 2003 si tak naše ženy připsaly další nemilkovský úspěch. Domů jsme si tentokrát přivezli čtyři poháry (1. místo ženy, 1. místo muži, nejrychlejší útok a putovní pohár).  Foto

Vyřazovací soutěž mužů proběhla 11. června v Bystřici. Časy útoku 30,75 s a štafety 92,60 s stačily na obsazení 11. místa z dvaceti zúčastněných, to znamená bez postupu do okresního finále. Ženské družstvo se v tomto roce vyřazovací soutěže nezúčastnilo.

Okresního finále jsme se poprve po čtyřech letech nezúčastnili.

V r. 2005 se náš sbor zúčastnil celkem čtyř z celkového počtu jedenácti soutěží spadajících do PHL. V konečném pořadí obsadili naši muži 13. příčku z 63 a ženy 6. místo z 20 zúčastněných družstev.

Petrovický pouťový pohár

V sobotu 2. července se náš sbor zúčastnil Petrovického pouťového poháru. V požárním útoku zvítězila obě naše družstva, ženy s časem 40,38 s a muži 32,53 s.  Foto

Z další činnosti sboru

V pátek 14. ledna proběhla v Petrovicích v restauraci u Luhanů výroční členská schůze SDH Pích. Schůze se zúčastnilo 20 z celkového počtu 39 členů sboru. Jako hosté byli přítomni velitel okrsku p. Kopelent a preventista okrsku p. Netrval.

V neděli 1. května se uskutečnil v Píchu u rybníka první trénik sezóny 2005. Nácviku se zúčastnilo 12 členů sboru.

V roce 2005 bylo celkem odpracováno při údržbě techniky a úpravě hasičárny a okolí 60 hodin.

22. října se 12 členů našeho sboru zúčastnilo námětového cvičení okrsku, při kterém byla provedena doprava vody z Dolního Puchverku do Suché. Přítomno bylo všech šest sborů okrsku.