adidas nmd r1 primeknit core black adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd r2 harvest release date look out for the adidas nmd r2 primeknit future harvest adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas wmns nmd r1 white rose adidas nmd xr1 primeknit core blackcore red adidas eqt cushion adv triple black adidas nmd r2 primeknit black white adidas nmd r2 white grey adidas nmd r2 primeknit black white red adidas nmd r2 primeknit whiteblack available now adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit grey white

2006

Hasičská soutěž okresu Klatovy

Okrsková soutěž

Sportovní klání čtrnácti družstev tentokrát provázel občasný déšť, což mělo za následek vypuštění kladiny z překážkové dráhy. Naši muži zvládli útok za 31,47 s a štafetu za 72,53 s. Součet obou disciplín 104,00 s jim zajistil vítězství již po šesté v řadě. Sboru se tak podařilo na trvalo získat již druhý putovní pohár. V ženské kategorii zopakovaly naše ženy loňské vítězství s velmi podobným časem 43,90 s.  Foto

 

Vyřazovací soutěže

Naše ženské družstvo si postup do finále zajistilo vítězstvím ve vyřazovacím kole v Malém Boru. Vítězný čas měl hodnotu 42,72 s

Také muži si vybojovali ve vyřazovacím kole v Malé Vísce svoji účast v okresním finále. Časy útoku 33,87 s a štafety 75,78 s tak zajistily postup z historicky nejlepší třetí příčky. Účast v okresním finále je po třech letech absence našeho družstva mužů příjemným překvapením.

Okresní finále

Okresního finále proběhlo 17. června v Janovicích nad Úhlavou. V dnes už příjemném prostředí bývalých kasáren a za ideálního počasí změřilo své síly celkem 34 družstev. Soutěž probíhající ve svižném tempu přinesla našemu sboru trochu nervů, ale nakonec i spoustu radosti. Horké chvilky nám připravilo zpochybnění platnosti útoku našich žen, o které se postaral rozhodčí kontrolující nástřiky. Dle jeho názoru bylo nepřípustné, aby při nástřiku stála dvojka v blízkosti pětky (pravého proudu). Jelikož se však dvojka na rozvinutí ani urovnání pravého proudu nepodílela, byl po chvíli útok uznán jako platný. Pro naše ženy to znamenalo vítězství v II. věkové kategorii, jehož dosáhli časem 37,90 s. Naši muži zvládli útok za 32,71 s a štafetu za 73,97 s. Umístění našeho mužského družstva na sedmé příčce ve finále okresní soutěže je historickým úspěchem.  Foto

Pošumavská hasičská liga

Do celkového hodnocení byly i letos započítány výsledky z 11 soutěží. Tři z nich proběhly podle pravidel požárního sportu. Stejně jako v minulých letech se i letos zúčastňoval náš sbor pouze soutěží v klasickém útoku.

Naše mužské družstvo získalo účastí na pěti soutěžích celkem 23 bodů a obsadilo 12. místo v celkovém počtu 53 sborů. Vítězství mezi muži vybojovalo SDH Janovice nad Úhlavou (75 bodů).

Naše ženy posbíraly na čtyřech soutěžích 28 bodů což jim vyneslo 7. místo z 18 zúčastněných. První místo patří ženám ze Štěpánovic (73 bodů).


Překonání hranice 30 s

Významnou událostí se pro pro naše družstvo mužů stala poslední soutěž PHL v Malé Vísce. Poprvé v historii našeho sboru se časomíra požárního útoku zastavila pod hranicí 30 s. Celkem 6x útočili naši muži v posledních dvou sezónách na tuto hranici, výsledný čas byl však vždy něco přes 30 s. O to větší radost nám přinesl zdařilý útok v Malé Vísce. Výsledný čas 29,79 s znamenal 5. místo (22 zúčastněných) a postup do finále mezi 6 nejlepších, ve kterém jsme s časem 32,74 obsadily 4. místo.

 

Jen pro úplnost

V roce 2000 přišel velký BUM a chuť soutěžit i jinde než jen na Okrskové soutěži. Začala horečná příprava na účast v PHL.

Na Okrskové soutěži v Nemilkově se nám v r. 2000 poprvé podařil útok pod hranici 70 s - tedy čas 61 s.

Všechny další útoky už byly pod 60 s 

Hranici 50 s se podařilo pokořit na první soutěži sezóny 2001 v Defurových Lažanech - 45,84 s

Zhruba měsíc poté padla hranice 40 s - Okresní finále 2001 v Lubech - 37,94 s.

Na překonání hranice 30 s jsme čekali dalších více než 5 let - Malá Víska - 29,79 s.

Mezi překonáním hranice 70 a 30 s, tedy v letech 2000 - 2006, se naše mužské družstvo zúčastnilo 74 soutěží, v nichž předvedlo 95 platných a 3 neplatné útoky. Na dvou dalších soutěžích jsme nebyli připuštěni na start kvůli neshodám s rozhodčími. V tomto období absolvovali naši hasiči 114 tréninků.

Naše družstvo žen zahájilo svoji činnost 19.5.2001 soutěží v Defurových Lažanech. Od té doby až do současnosti absolvovalo 66 soutěží, což představuje 73 platných a 1 neplatný útok. Start na další jedné soutěži nebyl našim ženám umožněn kvůli neshodám s rozhodčími.

Z další činnosti sboru

V pátek 27. ledna se v Petrovicích v restauraci U Luhanů uskutečnila výroční členská schůze našeho sboru. Jako hosté se schůze zúčastnili starosta okrsku p. Prosr a velitel okrsku p. Kopelent.

V březnu se zúčastnil zástupce našeho sboru L. Hofman přezkoušení preventistů.

4. dubna absolvovali v Sušici tři naši členové školení rozhodčích.

V sobotu 22. dubna odpracovali naši členové 50 brigádnických hodin při stavbě oplocenky nad silnicí mezi Píchem a Hlavňovicemi. Akce se zúčastnilo 12 hasičů.  Foto

V pátek 5. května proběhl v Píchu u rybníka první trénink sezóny 2006.

V sobotu 6. května se v Píchu zúčastnilo 8 členů SDH úklidu dříví. Celkem bylo odpracováno 50 hodin.

V sobotu 23. září se pět členů našeho sboru zúčastnilo okrskového námětového cvičení, při kterém byla v obci Nemilkov provedena dálková doprava vody.

Více informací o SDH Pích je od 1. 1. 2007 možno získat na nových webových stránkách, na adrese: www.sumavaregion.cz/sdhpich. Původní internetové stránky zhlédlo v období od února 2003 do konce roku 2006 celkem 3385 návštěvníků.