Sportovní klání čtrnácti družstev tentokrát provázel občasný déšť, což mělo za následek vypuštění kladiny z překážkové dráhy. Naši muži zvládli útok za 31,47 s a štafetu za 72,53 s. Součet obou disciplín 104,00 s jim zajistil vítězství již po šesté v řadě. Sboru se tak podařilo na trvalo získat již druhý putovní pohár. V ženské kategorii zopakovaly naše ženy loňské vítězství s velmi podobným časem 43,90 s.  Foto

Naše ženské družstvo si postup do finále zajistilo vítězstvím ve vyřazovacím kole v Malém Boru. Vítězný čas měl hodnotu 42,72 s

Také muži si vybojovali ve vyřazovacím kole v Malé Vísce svoji účast v okresním finále. Časy útoku 33,87 s a štafety 75,78 s tak zajistily postup z historicky nejlepší třetí příčky. Účast v okresním finále je po třech letech absence našeho družstva mužů příjemným překvapením.

Okresního finále proběhlo 17. června v Janovicích nad Úhlavou. V dnes už příjemném prostředí bývalých kasáren a za ideálního počasí změřilo své síly celkem 34 družstev. Soutěž probíhající ve svižném tempu přinesla našemu sboru trochu nervů, ale nakonec i spoustu radosti. Horké chvilky nám připravilo zpochybnění platnosti útoku našich žen, o které se postaral rozhodčí kontrolující nástřiky. Dle jeho názoru bylo nepřípustné, aby při nástřiku stála dvojka v blízkosti pětky (pravého proudu). Jelikož se však dvojka na rozvinutí ani urovnání pravého proudu nepodílela, byl po chvíli útok uznán jako platný. Pro naše ženy to znamenalo vítězství v II. věkové kategorii, jehož dosáhli časem 37,90 s. Naši muži zvládli útok za 32,71 s a štafetu za 73,97 s. Umístění našeho mužského družstva na sedmé příčce ve finále okresní soutěže je historickým úspěchem.  Foto

Do celkového hodnocení byly i letos započítány výsledky z 11 soutěží. Tři z nich proběhly podle pravidel požárního sportu. Stejně jako v minulých letech se i letos zúčastňoval náš sbor pouze soutěží v klasickém útoku.

Naše mužské družstvo získalo účastí na pěti soutěžích celkem 23 bodů a obsadilo 12. místo v celkovém počtu 53 sborů. Vítězství mezi muži vybojovalo SDH Janovice nad Úhlavou (75 bodů).

Naše ženy posbíraly na čtyřech soutěžích 28 bodů což jim vyneslo 7. místo z 18 zúčastněných. První místo patří ženám ze Štěpánovic (73 bodů).

Překonání hranice 30 s

Významnou událostí se pro pro naše družstvo mužů stala poslední soutěž PHL v Malé Vísce. Poprvé v historii našeho sboru se časomíra požárního útoku zastavila pod hranicí 30 s. Celkem 6x útočili naši muži v posledních dvou sezónách na tuto hranici, výsledný čas byl však vždy něco přes 30 s. O to větší radost nám přinesl zdařilý útok v Malé Vísce. Výsledný čas 29,79 s znamenal 5. místo (22 zúčastněných) a postup do finále mezi 6 nejlepších, ve kterém jsme s časem 32,74 obsadily 4. místo.

Jen pro úplnost

V roce 2000 přišel velký BUM a chuť soutěžit i jinde než jen na Okrskové soutěži. Začala horečná příprava na účast v PHL.

Na Okrskové soutěži v Nemilkově se nám v r. 2000 poprvé podařil útok pod hranici 70 s - tedy čas 61 s.

Všechny další útoky už byly pod 60 s

Hranici 50 s se podařilo pokořit na první soutěži sezóny 2001 v Defurových Lažanech - 45,84 s

Zhruba měsíc poté padla hranice 40 s - Okresní finále 2001 v Lubech - 37,94 s.

Na překonání hranice 30 s jsme čekali dalších více než 5 let - Malá Víska - 29,79 s.

Mezi překonáním hranice 70 a 30 s, tedy v letech 2000 - 2006, se naše mužské družstvo zúčastnilo 74 soutěží, v nichž předvedlo 95 platných a 3 neplatné útoky. Na dvou dalších soutěžích jsme nebyli připuštěni na start kvůli neshodám s rozhodčími. V tomto období absolvovali naši hasiči 114 tréninků.

Naše družstvo žen zahájilo svoji činnost 19.5.2001 soutěží v Defurových Lažanech. Od té doby až do současnosti absolvovalo 66 soutěží, což představuje 73 platných a 1 neplatný útok. Start na další jedné soutěži nebyl našim ženám umožněn kvůli neshodám s rozhodčími.

Z další činnosti sboru

V pátek 27. ledna se v Petrovicích v restauraci U Luhanů uskutečnila výroční členská schůze našeho sboru. Jako hosté se schůze zúčastnili starosta okrsku p. Prosr a velitel okrsku p. Kopelent.

V březnu se zúčastnil zástupce našeho sboru L. Hofman přezkoušení preventistů.

4. dubna absolvovali v Sušici tři naši členové školení rozhodčích.

V sobotu 22. dubna odpracovali naši členové 50 brigádnických hodin při stavbě oplocenky nad silnicí mezi Píchem a Hlavňovicemi. Akce se zúčastnilo 12 hasičů.  Foto

V pátek 5. května proběhl v Píchu u rybníka první trénink sezóny 2006.

V sobotu 6. května se v Píchu zúčastnilo 8 členů SDH úklidu dříví. Celkem bylo odpracováno 50 hodin.

V sobotu 23. září se pět členů našeho sboru zúčastnilo okrskového námětového cvičení, při kterém byla v obci Nemilkov provedena dálková doprava vody.

Více informací o SDH Pích je od 1. 1. 2007 možno získat na nových webových stránkách, na adrese: www.sumavaregion.cz/sdhpich. Původní internetové stránky zhlédlo v období od února 2003 do konce roku 2006 celkem 3385 návštěvníků.