Do celkového hodnocení byly i letos započítány výsledky z 11 soutěží. Tři z nich proběhly podle pravidel požárního sportu. Stejně jako v minulých letech se i letos zúčastňoval náš sbor pouze soutěží v klasickém útoku.

Naše mužské družstvo získalo účastí na pěti soutěžích celkem 23 bodů a obsadilo 12. místo v celkovém počtu 53 sborů. Vítězství mezi muži vybojovalo SDH Janovice nad Úhlavou (75 bodů).

Naše ženy posbíraly na čtyřech soutěžích 28 bodů což jim vyneslo 7. místo z 18 zúčastněných. První místo patří ženám ze Štěpánovic (73 bodů).

Překonání hranice 30 s

Významnou událostí se pro pro naše družstvo mužů stala poslední soutěž PHL v Malé Vísce. Poprvé v historii našeho sboru se časomíra požárního útoku zastavila pod hranicí 30 s. Celkem 6x útočili naši muži v posledních dvou sezónách na tuto hranici, výsledný čas byl však vždy něco přes 30 s. O to větší radost nám přinesl zdařilý útok v Malé Vísce. Výsledný čas 29,79 s znamenal 5. místo (22 zúčastněných) a postup do finále mezi 6 nejlepších, ve kterém jsme s časem 32,74 obsadily 4. místo.

Jen pro úplnost

V roce 2000 přišel velký BUM a chuť soutěžit i jinde než jen na Okrskové soutěži. Začala horečná příprava na účast v PHL.

Na Okrskové soutěži v Nemilkově se nám v r. 2000 poprvé podařil útok pod hranici 70 s - tedy čas 61 s.

Všechny další útoky už byly pod 60 s

Hranici 50 s se podařilo pokořit na první soutěži sezóny 2001 v Defurových Lažanech - 45,84 s

Zhruba měsíc poté padla hranice 40 s - Okresní finále 2001 v Lubech - 37,94 s.

Na překonání hranice 30 s jsme čekali dalších více než 5 let - Malá Víska - 29,79 s.

Mezi překonáním hranice 70 a 30 s, tedy v letech 2000 - 2006, se naše mužské družstvo zúčastnilo 74 soutěží, v nichž předvedlo 95 platných a 3 neplatné útoky. Na dvou dalších soutěžích jsme nebyli připuštěni na start kvůli neshodám s rozhodčími. V tomto období absolvovali naši hasiči 114 tréninků.

Naše družstvo žen zahájilo svoji činnost 19.5.2001 soutěží v Defurových Lažanech. Od té doby až do současnosti absolvovalo 66 soutěží, což představuje 73 platných a 1 neplatný útok. Start na další jedné soutěži nebyl našim ženám umožněn kvůli neshodám s rozhodčími.