adidas nmd r1 primeknit core black adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd r2 harvest release date look out for the adidas nmd r2 primeknit future harvest adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas wmns nmd r1 white rose adidas nmd xr1 primeknit core blackcore red adidas eqt cushion adv triple black adidas nmd r2 primeknit black white adidas nmd r2 white grey adidas nmd r2 primeknit black white red adidas nmd r2 primeknit whiteblack available now adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit grey white

2007

Zahájení soutěžní sezóny

V sobotu 12. května se náš sbor zúčastnil první soutěže sezóny 2007, Pouťového poháru v Hlavňovicích. Počet soutěžních družtev se oproti zahajovacímu ročníku 2005 téměř zdvojnásobil, tentokrát se utkalo 7 mužských a 6 ženských družstev.

My jsme v obou kategoriích, stejně jako vloni, obsadili druhé místo. Vítězsví si odneslo domácí družstvo mužů z Milínova mezi ženami byly nejrychlejší hasičky z Petrovic (smíšené družstvo 2 muži + 5 žen).  Foto

Hasičská soutěž okresu Klatovy

 Okrsková soutěž

V sobotu 26. května se konala Okrsková soutěž v Nemilkově. Celkem 11 družstev si muselo poradit s vrtochy počasí, které šlo z extrému do extrému. Někdo měl prostě smůlu a musel předvést útok za vydatného deště, někomu zas pálilo slunce. Naštěstí byly alespoň štafety ukončeny dříve než přišel první příděl vody.

Stejně jako přede dvěma týdny v Hlavňovicích se nám ani v Nemilkově nepodařilo postavit kompletní mužské družstvo. Tentokrát dokonce dvě ženy (D. Vitnerová a M. Kehartová) vypomáhaly jak na okně a hasičáku při štafetách, tak na obou proudech při útoku.

Čas útoku tohoto smíšeného družstva (35,28 s) byl nakonec překonán (o necelé tři vteřiny) jen muži z Milínova. Letos jsme si tedy, po šesti předešlých vítězstvích, odvezli pohár za druhé místo. První místo získali hasiči z Milínova.

Naše hasičky naopak nenechaly nic náhodě. Přišly a zvítězily s 15-ti vteřinovým náskokem před ženami z Milínova. Čas jejich požárního útoku měl hodnotu 41,03 s. Od svého vzniku se naše ženské družstvo zúčastnilo sedmi okrskových soutěží, v šesti z nich zvítězilo.  Foto

Vyřazovací soutěže

V sobotu 2. června bojovaly naše ženy v Janovicích nad Úhlavou o postup do okresního finále. V II. věkové kategorii (čtyři závodnice nad 30 let) se sešlo celkem 8 družstev, z toho šest nejlepších mělo postoupit do finále. V historii ženských vyřazováků jsme měli na kontě již tři vítězství a dvě druhá místa. I letos se zadařilo. Časomíra útoku se zastavila na příjemných 40,30 s a tak naše ženy postupují do finále z prvního místa. V konkurenci všech družstev, tedy obou věkových kategorií, se náš útok zařadil na 7. místo.

Okrsek Velhartice byl v této soutěži zastoupen ještě družstvy žen z Milínova (II. kategorie), Chotěšova (I. kategorie) a Velhartic (I. kategorie). Z těchto družstev se podařilo postoupit do finále jen SDH Milínov (3. místo - 49,15 s). SDH Cotěšov se umístilo na 12. místě (útok 55,94 s, štafeta 89,91 s), SDH Velhartice skončilo díky neplatnému pokusu na posledním místě (útok NP, štafeta 98,34 s).

V letošním okresním finále bude náš sbor zastoupen pouze ženami. Muži mají od počátku sezóny problémy se sestavením kompletního družstva a tak se bojů o postup do finále nezúčastní.  Foto

Okresní finále

V sobotu 16. června proběhlo okresní finále v Janovicích nad Úhlavou. Sešlo se zde 20 mužských a 12 ženských družstev. Ženy byly dále rozdělěny do dvou kategorií po šesti.

Náš sbor měl své zastoupení pouze mezi ženskými družstvy a to v II. věkové kategorii. Předešlá vítězství stavěla naše ženy do role favorita a tuto pozici se nakonec podařilo i obhájit. Naše hasičky zde předvedly svůj letos nejrychlejší požární útok v čase 38,30 s a zajistily si další, již páté vítězství ve finále.

V I. věkové kategorii zvítězily hasičky z Vítně (útok 33,77 s, štafeta 78,90 s), mezi muži byli nejlepší hasiči z Velenov (útok 30,55 s, štafeta 68,09 s).

Další zástupce našeho okrsku Velhartice, SDH Milínov, obsadil v ženské kategorii 4. místo (útok 60,08 s) a mužské kategorii 20. místo (útok 93,84 s, štafeta 74,82 s).

Pošumavská hasičská liga

Účast našeho sboru na soutěžích PHL byla v letošním roce velmi skromná. Z celkového počtu deseti soutěží se naši muži zúčastnili pouze dvou z nich. V jednom případě se velmi zadařilo, v druhém případě naopak nic moc. Z první soutěže (poprvé pořádané SDH Týnec u Horažďovic) jsme si přivezli náš nejlepší a z té druhé (v Defurových Lažanech) naopak náš nejhorší letošní čas útoku. Soutěž v Týnci nám kromě příjemného vítězství přinesla také deset bodů, díky nímž jsme v celkovém hodnocení PHL 2007 obsadili 16. místo z 50-ti zúčastněných. První tři místa obsadila družstva z Týnce u Horažďovic, Malé Vísky a Petrovic u Měčína. 

Jen pro úplnost - od roku 2000 se naši muži zúčastnili celkem 31 soutěží PHL, z toho se jim dvakrát podařilo zvítězit (Maňovice 2005 a Týnec 2007). Druhou a třetí příčku nikdy nezískali.

V ženské kategorii se soutěží PHL 2007 zúčastnilo celkem 18 ženských družstev. Naše ženy za svoji účast ve třech soutěžích získaly v celkovém hodnocení 8. místo. Na prvních třech místech se umístily ženy z Týnce u Horažďovic, Malé Vísky a Štěpánovic.

Od roku 2001 se naše ženy zúčastnily celkem 29 soutěží PHL, z toho jednou zvítězily (Slavošovice 2002), 7x obsadily druhé a 6x třetí místo.

Soutěž stříkaček PS8

V sobotu 6. října se náš sbor již popáté zúčastnil soutěže stříkaček PS 8 ve Slavošovicích. Tradičně se jednalo o poslední soutěž sezóny a skoro už taky tradičně byly naše hasičky jedinými zástupci v ženské kategorii. Jejich poslední čas útoku v roce 2007 měl hodnotu 40,91 s a k velkému překvapení všech neznamenal nic jiného než první místo. 

V mužské kategorii soutěžilo dvoukolově 9 družstev. Naši předvedli dva poměrně vyrovnané útoky s rozdílem necelých dvou vteřin. Ten lepší měl hodnotu 33,06 s a znamenal třetí místo. V PS-osmičkách se tak tady naši poprvé dostali na pomyslnou bednu.  Foto

Z další činnosti sboru

V pátek 12. ledna 2007 proběhla v Petrovicích v restauraci U Luhanů Výroční valná hromada našeho sboru. Přítomno bylo 28 z celkového počtu 41 členů. Jako host se schůze zúčastnil strojník okrsku Karel Mareš.

V tomto roce bylo vynaloženo značné úsilí na získání prostředků formou brigád. Celkem čtyřikrát se sešli naši členové při úklidu a pálení klestí v lese nad Liběticemi. V termínech 13. ledna, 17. února, 24. února a 4. března bylo dohromady odpracováno 314 hodin a do pokladny tak přibyla částka 11 500 Kč. 
Foto 17.2.2007
Foto 24.2.2007

Významný finanční příjem byl zajištěn spoluprací s firmou SAZOM s.r.o.. Při výrobě železničních závor pro tuto firmu bylo našimi členy v měsíci červenci odpracováno 150 hodin čímž se navýšil stav pokladny o 22 500 Kč. 

Obec Hlavňovice uhradila našemu SDH provozní náklady ve výši 2 500 Kč, dále pak nákup vycházkových uniforem v hodnotě 7 500 Kč. 

V tomto roce byl proveden sběr železného šrotu, za který jsme stržili cca 5 000 Kč. 

K další činnosti v průběhu roku patřilo sekání a úklid trávy na cvičišti u rybníka (cca 30 h), výroba nové dřevěné základny (12 h) a údržba techniky (18 h). 

V průběhu soutěžní sezóny absolvovali naši hasiči a hasičky celkem 10 tréninků. První nácvik požárních útoků se konal 15. dubna v Píchu u rybníka.

Velitel sboru P. Gehart se 21. listopadu zúčastnil školení velitelů v Nýrsku.