adidas nmd r1 primeknit core black adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd r2 harvest release date look out for the adidas nmd r2 primeknit future harvest adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas wmns nmd r1 white rose adidas nmd xr1 primeknit core blackcore red adidas eqt cushion adv triple black adidas nmd r2 primeknit black white adidas nmd r2 white grey adidas nmd r2 primeknit black white red adidas nmd r2 primeknit whiteblack available now adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit grey white

2008

Zahájení soutěžní sezóny

V sobotu 10. května jsme účastí v Hlavňovickém pouťovém poháru otevřeli novou soutěžní sezónu 2008. Soutěž proběhla ve znamení slunečného počasí a tudíž i pohody. Stejně jako vloni se zde sešlo 7 mužských a 6 ženských družstev. Naši muži, vyzbrojeni novými proudnicemi, předvedli nejrychlejší útok soutěže. Díky času 31,40 s se jim podařilo zopakovat vítězství z prvního ročníku 2005. Druhé místo obsadili s časem 35,53 s hasiči z Petrovic, třetí skončilo pořádající družstvo SDH Milínov (46,18 s).

Loňské vítězství v ženské kategorii se podařilo obhájit hasičkám z Petrovic. Vítězný čas měl hodnotu 37,40 s. O necelé dvě vteřiny horší útok (39,30 s) předvedly naše ženy a stejně jako v předešlých třech ročnících obsadily 2 místo. Jako třetí skončilo s časem 48,66 s družstvo SDH Milínov.  Foto

Hasičská soutěž okresu Klatovy

Okrsková soutěž

V sobotu 24. května proběhla okrsková soutěž okrsku Velhartice. Na hřišti v Nemilkově změřilo své síly stejně jako vloni sedm mužských a čtyři ženská družstva. My jsme měli stejně jako vloni problém s postavením kompletně mužského družstva a tak, jak už je dobrým zvykem, zaskakovala M. Kehartová jak při štafetě (okno) tak při útoku (1). Hned úvodní část soutěže se nečekaně protáhla. Ze sedmi mužských družstev účastnících se překážkové dráhy mělo hned pět družstev neplatný pokus a tak nastoupilo k opravným štafetám. V našem případě byl problém prvního pokusu ve špatném připojení hadice na rozdělovač. Přesněji řečeno byla hadice nejprve regulérně připojena, avšak při jejím roztažení došlo k následnému rozpojení. Díky pěti opravným pokusům mělo nakonec úspěšně dokončenou štafetu všech sedm mužských družstev.

Nejrychlejší štafetu za 72,66 s předvedlo SDH Milínov. Náš čas 81,31 s stačil na čtvrté místo a dával tušit, že v celkovém hodnocení to na nejvyšší příčku asi stačit nebude. Věkový průměr družstva hraje právě při štafetách velkou roli a průběžné omlazování soutěžících se nám nedaří tak jako sborům s větší členskou základnou. Vteřiny ztracené na překážkách se pak těžce získávají při požárním útoku

A právě požární útoky nám letos udělaly radost. Náš sbor předvedl nejrychlejší útok jak v mužské (32,04 s), tak i ženské (40,69 s) kategorii.

V celkovém hodnocení zvítězilo v mužské kategorii družstvo z SDH Milínov (106,51 s), my jsme obsadili druhé místo (113,35 s), třetí příčka patří hasičům z Chotěšova (125,11 s). Mezi ženami potvrdily roli favorita naše hasičky. Od roku 2001 jim prvenství v okrskové soutěži uniklo jen jednou a to v roce 2004. Pohár za 1. místo v okrsku si tedy odváží již posedmé. Druhá příčka patří SDH Milínov (55,52 s), třetí skončilo družstvo žen z Chotěšova (62,29 s).

Kromě bezproblémového počasí přispěla k dobré náladě soutěže i letecká akrobacie (viz. foto) dálkově ovládaného modelu vrtulníku šťastného majitele a člena našeho sboru Vl. Hofmana ml.  Foto

Vyřazovací soutěže

V sobotu 7. června si vítězstvím ve vyřazovacím kole ve Velkých Hydčicích zajistily naše hasičky postup do okresního finále. Své prvenství v druhé věkové kategorii si zasloužily požárním útokem v čase 39,01 s.

Z pátého místa, s časem 50,37 s, postupují do finále druhé věkové kategorie také hasičky z Milínova.

Bojů o postup v první věkové kategorii se kromě jiných zúčastnily i zástupkyně hasičských sborů z Chotěšova a Petrovic u Sušice. V konkurenci 24 sborů obsadilo SDH Chotěšov 23. místo (útok - 61,24 s, štafeta - 122,78 s) a SDH Petrovice 8. místo (útok - 40,39 s, štafeta - 96,06 s). Postup do finále se tak u oběma družstvům zajistit nepodařilo.

Okresní finále

V sobotu 21. června se naše ženské družstvo zúčastnilo okresního finále v Měcholupech. Výbornou formu naše hasičky potvrdily útokem za 36,79 s. Své již šesté vítězství v okresním finále si zasloužily druhým nejrychlejším útokem v historii existence tohoto družstva. Na druhém místě skončilo družstvo z Čachrova (42,36 s), třetí místo obsadily hasičky z Hrádku (45,45 s).

Další zástupce našeho okrsku SDH Milínov skončil ve stejné druhé věkové kategorii žen na 5. místě (46,86 s).

Naši muži se letos, po neúčasti ve vyřazovacím kole, okresního finále nezúčastnily.

Soutěž v Bystřici nad Úhlavou

V sobotu 9. srpna se naši hasiči zúčastnili 5. ročníku Bystřického srandamače. Kromě klasického útoku s upraveným startem, ve kterém jsme skončili na 6. místě, zde byly k vidění i atypické disciplíny. Přestože naši zástupci nastoupili do těchto disciplín naostro bez tréninku, rozhodně se neztratili. Mezi osmi čtyřčlennými družstvy, soutěžícími v přetahování lanem vyřazovacím způsobem, obsadili naši zástupci 1. místo. Další prvenství vybojoval M. Macák, když předvedl nejdelší hod pivním sudem z cca 30 soutěžících. V téže disciplíně, ale ve dvojicích, demonstrovali svůj kladný vztah k pivu L. Hofman a P. Gehart. V konkurenci 15-ti družstev obsadili hezké 2. místo. Za své zářné výkony byli naši talentovaní borci odměněni soudkem piva a dalšími hodnotnými cenami.

Z další činnosti sboru 2008

V pátek 25. ledna 2008 proběhla v restauraci U Luhanů Výroční valná hromada našeho sboru. Z celkového počtu 42 se jí zúčastnilo 23 členů.

Dubnového školení rozhodčích pořádaného v Sušici se zúčastnili P. Gehart, L. Kolář a L. Hofman.

V tomto roce proběhl pouze jeden nácvik požárního útoku. Konal se 3. května v Píchu u rybníka.

V sobotu 31. května, u příležitosti významného životního jubilea, provedl v ranních hodinách velitel našeho sboru P. Gehart preventivní obhlídku svého hasebního rajónu. Z koše horkovzdušného balónu nezbylo než zkonstatovat, že nikde nic nedoutná.

Velitel sboru P. Gehart a zástupce velitele M. Veselý se v měsíci červnu zúčastnil školení velitelů a zástupců v Klatovech.

14. září se pod záštitou SDH Pích zúčastnila skupina traktorových nadšenců "TRAKTORSPORT" závodů do vrchu. Členové našeho sboru Hofman Vl., Hofman L. a Kolář L. změřili své síly v traktorsprintu na trati mezi petrovickým koupalištěm a Chamuticemi.

V měsíci říjnu se v Sušici školili preventisté. Za náš sbor se této akce zúčastnil L. Hofman.

Při námětovém cvičení byla i v tomto roce procvičena součinnost sborů při dálkové dopravě vody, tentokrát z Chotěšova do Telečku.

V průběhu roku odpracovali naši členové při úklidu cvičiště 32 hodin, při údržbě techniky 20 hodin a při úklidu a tapetování maringotky 20 hodin. Dalších 15 hodin bylo odpracováno při úpravě prostranství u hasičárny. Jednalo se o rozhrnutí a uválcování drceného asfaltu.

Obec Hlavňovice uhradila našemu sboru nákup pěti kusů vycházkových uniforem v hodnotě cca 20 000 Kč.

V letošním roce se naši hasiči zúčastnili oslav 130. výročí založení SDH Velhartice a 82. výročí založení SDH Nemilkov.