Zahájení soutěžní sezóny

V pátek 8. května jsme již popáté zahajovali soutěžní sezónu účastí na Hlavňovickém pouťovém poháru. O dobrou náladu se kromě dobrého počasí postaralo sedm mužských a pět ženských družstev. Z tradičních účastníků chyběli hasiči a hasičky z Chotěšova, místo toho zde byly k vidění sbory z Hartmanic a Střeziměře. Právě posledně jmenovaný sbor předvedl nejrychlejší útok soutěže (32,29 s) a odvezl si tak pohár za první místo v mužské kategorii. Naši muži brali za čas 34,28 s druhé místo, třetí skončili hasiči z Milínova (40,87 s). Mezi ženami byly nejrychlejší hasičky z Petrovic s pěkným časem 36,56 s. Druhé místo obsazují zatím pravidelně ve všech ročnících naše ženy, jejich útok měl tentokrát hodnotu 39,06 s. Třetí příčka patří za čas 46,91 s hasičkám pořádajícího SDH Milínov.

V sobotu 30. května jsme se zúčastnili okrskové soutěže v Nemilkově. Za sychravého počasí s teplotou okolo 10°C předvedlo své umění sedm mužských a šest ženských družstev okrsku Velhartice. Následkem deštivého počasí z předcházejícího dne a úvodu soutěže byl povrch hřiště značně promáčený, proto byla z překážkové dráhy odstraněna kladina.

Slabinou našeho mužského družstva v loňské soutěži byl štafetový běh s překážkami, díky němuž jsme i přes nejrychlejší útok obsadili druhé místo. Tentokrát se nám však štafeta zadařila o poznání lépe a na nejrychlejší čas SDH Milínov jsme ztráceli necelou vteřinu (vloni 9s). Pak přišly požární útoky a ten náš s hodnotou 32,75 s se stal nejrychlejším útokem soutěže. Druhý nejrychlejší předvedli hasiči z Milínov, jeho čas 34,94 s pro nás znamenal v celkovém součtu bodů těsné vítězství. Třetí nejrychlejší útok za 53,12 s a zároveň třetí místo v celkovém hodnocení patří SDH Chotěšov.

Po dvou letech se tak naši hasiči vrací na příčku nejvyšší a kromě poháru za vítězství ve své kategorii si minimálně na rok odváží i putovní pohár starosty obce Velhartice.

V ženské kategorii bylo zápolení o trochu jednodušší, tady rozhodovaly o pořadí pouze časy požárních útoků. Naše hasičky drží šňůru vítězství v okrskových soutěžích od roku 2005 a tak bojovaly o svůj pátý úspěch v řadě. A bojovaly úspěšně. Poprvé zde v Nemilkově předvedly útok pod 40 s a zvítězily před dvěma družstvy žen z Milínov (48,75 a 59,00 s).  Foto

Vyřazovací soutěž

V sobotu 6. června vybojovaly naše ženy ve vyřazovací soutěži postup do okresního finále. Po roce a opět ve Velkých Hydčicích předvedly útok s téměř stejným časem jako vloni. Požární útok za 39,19 s znamenal vítězství v II. věkové kategorii a současně i nejrychlejší útok ze všech 37 družtev obou věkových kategorií.

V sobotu 20. června vybojovaly naše ženy v okresním finále v Dlouhé Vsi vítězství v II. věkové kategorii. Své sedmé okresní prvenství získaly časem útoku 43,41 s.

Z další činnosti sboru 2009

V sobotu 17. ledna 2009 proběhla ve Vojeticích v hospůdce U Štěpána výroční valná hromada našeho sboru. Na schůzi bylo přítomno 29 z celkového počtu 42 členů. Jako hosté se za okrsek Velhartice zúčastnili p. Kopelent, pí. Matějčková a p. Mareš.

Od 5. února 2009 fungují nové webové stránky našeho sboru. Původní prezentaci zhlédlo v období od začátku roku 2007 do 4. února 2009 cca 27 000 návštěvníků.

V tomto roce proběhli v Píchu u rybníka 2 tréninky požárních útoků, přičemž ten první v pátek 1. května.

V sobotu 2. května uspořádal náš hasičský sbor svůj první dvorní pěvecký koncert. Akce proběhla na dvoře velitele sboru při příležitosti významného životního jubilea Vl. Hofmana mladšího. Vyjímečný výkon pěveckého tělesa instrumentálně podtrhl akordeonista Jiří Nový, coby stálá hudební veličina našeho sboru. Při akci nebyl nikdo zraněn.  Foto

Velitel sboru P. Gehart a zástupce velitele M. Veselý se 25. listopadu zúčastnili velitelského dne v Nýrsku.

V průběhu roku se naši členové zúčastnili oslav založení hasičských sborů v Milínově (110 let), Chotěšově (130 let) a v Horách Matky Boží (120 let).

Při údržbě techniky a cvičební plochy odpracovali naši členové cca 100 brigádnických hodin, dalších 40 hodin bylo odpracováno při úklidu hasičárny a 60 hodin při přípravě palivového dříví.