adidas nmd r1 primeknit core black adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd r2 harvest release date look out for the adidas nmd r2 primeknit future harvest adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas wmns nmd r1 white rose adidas nmd xr1 primeknit core blackcore red adidas eqt cushion adv triple black adidas nmd r2 primeknit black white adidas nmd r2 white grey adidas nmd r2 primeknit black white red adidas nmd r2 primeknit whiteblack available now adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit grey white

2010

Hlavňovický pouťový pohár

V sobotu 8. května se náše družstvo mužů zúčastnilo Pouťového poháru v Hlavňovicích. Naši muži nastoupili k prvnímu útoku sezóny tentokrát bez tréninku. Vyhnat pavouky ze stříkačky a následně nastříkat oba terče se jim podařilo za 34,40 s, což stačilo na 3. místo. Nejrychlejší čas 28,47 s předvedli a loňské vítězství zopakovali hasiči ze Střeziměře. Druhé místo obsadil sbor z Neznašov s časem 33,07 s. Ženská kategorie oproti loňsku hodně prořídla. Zatímco v roce minulém tady bylo k vidění pět ženských družstev, letos se tu potkala jen dvě. Rychlejší z nich, hasičky z Milínova, předvedly útok za 40,31 s, ženám z Chotěšova se totéž podařilo za 55,43 s. Závěr soutěže patřil tradičně pivní štafetě. Mezi muži byli nejrychlejší hasiči z Milínova, mezi ženami předvedly svižnější tempo hasičky z Chotěšova.  Foto

Oksková soutěž v Nemilkově

V sobotu 22. května proběhla okrsková soutěž v Nemilkově. Náš sbor měl tentokrát problém se sestavením obou družstev. Ženský útok se nakonec nepodařilo sestavit vůbec, mužské družstvo muselo být doplněno L. Juklovou (1) a D. Vitnerovou (5+okno při štafetě). Toto smíšené družstvo si oproti loňsku, kdy jsme brali zlato, pohoršilo ve štafetě i útoku. Časy 81,11 s ve štafetě a 45,02 s v útoku stačily na celkové 3. místo. Ve štafetách předvedli již popáté v řadě nejrychlejší čas hasiči z Milínova (75,63) a s třetím nejrychlejším časem útoku obsadili celkově první místo. O velké překvapení se postarali muži z Chotěšova. Jejich čas útoku 44,94 s se stal zároveň nejrychlejším útokem soutěže. V celkovém hodnocení pak po dvanácti letech opět dosáhli na 2. místo v okrsku. V ženské kategorii obsadily první místo hasičky z Milínova, druhé místo vybojovaly ženy z Chotěšova a třetí získalo další družstvo z Milínova.  Foto

Oslavy 50. výročí založení SDH Pích

Rok 2010 byl pro nás vyjímečný oslavami 50. výročí založení sboru. Plánování této události započalo již v roce 2009, kdy bylo rozhodnuto, že oslavy budou spojeny se setkáním rodáků a obyvatel bývalé obce Pích (osad Libětice, Suchá, Puchverk a Pích). Vhodné místo pro setkání s dostatkem prostoru a nádherným výhledem do okolí bylo nalezeno v Liběticích, termín konání byl stanoven na 14. srpna. Postupně byl vypracován soupis současných i bývalých obyvatel s adresami, na které pak mohly být zaslány pozvánky.

Jednou z nejdůležitějších věcí bylo zajištění finančních prostředků. Prostřednictvím firmy SAZOM se sedm našich členů zúčastnilo několika brigád pro České dráhy. V průběhu června prováděli sečení pod drátovody ČD na úsecích Horažďovice předměstí - Kout na Šumavě a Janovice nad Úhlavou - Nýrsko - Zelená Lhota. Díky jejich přičinění přibyla do kasy sboru velmi pěkná částka 50 000 Kč. Významnou finanční podporu poskytl také Obecní úřad v Hlavňovicích. Kromě příspěvku 10 000 Kč, uhradil později pronájem dvou mobilních záchodů (3 900 Kč) stolů a lavic (4 000 Kč).

Mimo finanční stránky bylo nutno zajistit ještě mnoho dalších věcí. Postupně byly shromažďovány historické fotografie osad bývalé obce Pích a fotografie týkající se našeho hasičského sboru, ze kterých pak byla připravena výstava. Samotný tisk zvětšených fotografií s popisky poskytl zdarma Obecní úřad v Hlavňovicích. Padesátiletou historii sboru jsme se pak rozhodli prezentovat vydáním 300 ks brožur "SDH Pích 1960 - 2010". Jako další upomínkové předměty byly objednány tři skleněné poháry pro zakládající členy sboru, sedm pohárů pro okolní SDH, 200 ks hrnečků a 200 ks propisek s naším hasičským logem. Bylo vypáleno 50 ks CD s fotografiemi již zmíněné výstavy.

Od 8. srpna se přípravy oslav rozjely na plno. Místo, kde mělo vše proběhnout, bylo posekáno a uklizeno. V dalších dnech zde bylo postaveno 8 stanů a taneční parket (zapůjčen zdarma od SDH Nemilkov), byla sem zavedena elektřina a osvětlení. Dále byly dovezeny dva mobilní záchody a cisterna s užitkovou vodou. Z Pošumavského hasičského muzea ve Stachách byla dovezena naše historická stříkačka Flader a spolu s ostatními stříkačkami byla připravena pro výstavu techniky. Od Městského úřadu v Hartmanicích byly zapůjčeny lavice a stoly. Bylo nakoupeno občerstvení a připraveno vše co s tím souvisí včetně chladícího boxu.

Samotné oslavy byly zahájeny v sobotu 14. srpna. Špatné počasí z předchozích dnů vzbuzovalo velké obavy, že celý kolotoč příprav bude nakonec zmařen deštěm. Jako zázrakem se ale počasí v pravou chvíli umoudřilo. Slunečná obloha spolu s krásným výhledem na okolní Šumavu vytvořily nakonec tu nejlepší kulisu. Po úvodních projevech starosty sboru Luďka Koláře a preventisty sboru Luboše Hofmana byly předány pamětní poháry třem zakládajícím členům, prvnímu starostovi sboru Ludvíku Kolářovi, Antonínu Šperlovi z Libětic a Antonínu Šperlovi z Pícha. Dále byly předány upomínkové předměty zástupcům okolních SDH. Následující projev starosty obce Josefa Waldmanna připomněl začlenění osad bývalé obce Pích do obce Hlavňovice a přiblížil současné dění v obci. Po oficiálním zahájení si mohli účastníci oslav prohlédnout výstavu fotografií, sbírku pohárů získaných na hasičských soutěžích či naši hasičskou techniku. Dalším zpestřením bylo předvedení požárního útoku našimi ženami. Od půl druhé odpoledne do tří hodin ráno se o dobrou náladu starala skupina Compact. Ke správné pohodě přispěla i grilovaná kuřata od Láďi Kulíka a další občerstvení zajišťované našimi členkami. Pro dokreslení příjemné atmosféry je dobré uvést, že zde bylo vytočeno šest sudů dvanáctky, dva sudy desítky, prodáno 90 grilovaných kuřat a 21 kg párků.

Poděkování patří všem kdo se na přípravě této akce podíleli či ji finančně podpořili. Při konečném vyúčtování bylo konstatováno, že díky zisku z prodeje občerstvení a upomínkových předmětů a díky všem finančním příspěvkům zatížila tato akce naši hasičskou pokladnu jen částkou 9 000 Kč.  Foto

Z další činnosti sboru 2010

V sobotu 16. ledna 2010 proběhla v Petrovicích v restauraci U Luhanů výroční valná hromada našeho sboru. Z celkového počtu 40 bylo přítomno 24 členů.

V průběhu června se sedm našich členů prostřednictvím firmy SAZOM zúčastnilo několika brigád pro České dráhy. Jednalo se o vyžínání pod drátovody ČD na úsecích Horažďovice předměstí - Kout na Šumavě a Janovice nad Úhlavou - Nýrsko - Zelená Lhota. Celkem bylo vyděláno 50 000 Kč.

18. září se osm členů našeho sboru zúčastnilo námětového cvičení na Horách Matky Boží. Účelem cvičení byla dálková doprava vody.

V průběhu října a listopadu byly našimi členy provedeny opravy prasklého vedení a šachty hlavního uzávěru na obecním vodovodu na Píchu. Při těchto akcích bylo vyděláno 4 000 Kč.

6. prosince bylo pro firmu SAZOM provedeno čerpání vody z výkopu v Alžbětíně.

Velitel sboru P. Gehart a zástupce velitele M. Veselý se 10. listopadu zúčastnili velitelského dne v Nýrsku. L. Hofman absolvoval 12. listopadu školení preventistů v Janovicích nad Úhlavou.

Při úklidu hasičárny, sečení trávy a přípravě palivového dříví bylo v roce 2010 odpracováno celkem 50 brigádnických hodin. Údržba techniky si vyžádala 20 hodin.

Mezi významné události tohoto roku patřily i dvě "hasičské" svatby. Ve sňatek manželský vešli nejprve 17. dubna Tomáš Kopelent a Maruška Kehartová a později 11. září Milan Veselý a Jitka Zelená. Obě akce se neobešly bez asistence ostatních členů hasičského sboru.