Výroční valná hromada

V sobotu 25. ledna 2014 se uskutečnila v Petrovicích v restauraci Na mýtě výroční valná hromada našeho sboru. Z celkového počtu 33 bylo přítomno 22 hasičů. Jako hosté se akce zúčastnili velitel okrsku Velhartice Jaroslav Kopelent a starostka SDH Milínov Jiřina Janečková. O hudební vložku se postaral L. Hofman s čerstvě pořízenou, velice zachovalou (skoro novou) harmonikou z roku 1973.

Oslavy 115 let SDH Milínov

V sobotu 3. května se čtyři členové našeho sboru zúčastnili oslav 115 let SDH Milínov a sv. Floriána. Na výstavu techniky vrámci této akce poskytl náš sbor stříkačky PS8 a PS2.

Okrsková soutěž v Nemilkově

Okrsková soutěž v Nemilkově se tento rok konala v sobotu 24. května. Těsně před zahájením soutěže překvapilo počasí přídělem centimetrových krup a tak byla kvůli rozmáčenému terénu z překážkové dráhy vypuštěna kladina. Našim ženám se tento rok nepodařilo poskládat družstvo a tak jsme měli zastoupení pouze v mužské kategorii. Ani mužům se nepodařilo postavit kompletní útok a na proudu (1) musela zaskočit Dana Vitnerová. Ve štafetách předvedlo naše družstvo druhý nejlepší výsledek 80,78 s a díky nejrychlejšímu útoku za 34,87 s obsadili, stejně jako v předešlých třech ročnících, celkově první místo.  Foto

Vyžínání trávy pod drátovody

Ve dnech 1., 3., a 7. června 2014 se naši členové zúčastnili brigád pro České dráhy. Bylo prováděno vyžínání trávy pod drátovody v železničních stanicích Luby, Janovice, Pocínovice, Dobříkov, Kdyně, Nýrsko, Zelená Lhota, Horažďovice, Malonice, Běšiny, Kolinec a Hrádek.

Úklid trávy u rybníka

V měsíci červnu bylo našimi členy provedeno posekání, shrabání a odvoz trávy okolo rybníka na Píchu.

Výstavba nové klubovny

V měsících květnu, červnu, červenci a srpnu proběhli práce spojené s výstavbou nové klubovny, coby náhrady za původní maringotku zakoupenou v roce 2001. Nová klubovna byla sestavena ze dvou kontejnerů dodaných firmou KOMA, které byly usazeny vedle hasičárny. Naši členové zajistili úpravu terénu, vybetonování základů pod kontejnery, spolupodíleli se při samotném usazování buněk a v konečné fázi provedli zastřešení. Při těchto činnostech bylo odpracováno cca 750 brigádnických hodin. Akci financoval z větší části OÚ Hlavňovice částkou 315 000 Kč, zbylých 120 000 Kč hradil náš sbor ze své pokladny.

Foto - základy pod buňky
Foto - usazování buněk

Hasičské slavnosti v Liběticích

V sobotu 9. srpna od 17°°hod. pořádal náš sbor v Liběticích na hřišti další ročník HASIČSKÝCH SLAVNOSTÍ. O zábavu se stejně jako každý rok postarala skupina Compact.

Námětové cvičení v Nemilkově

V sobotu 18. října 2014 jsme se zúčastnili námětového cvičení v Nemilkově. Byl proveden nácvik dálkové dopravy vody z Nemilkova ve směru na Tvrdoslav.

Oprava techniky

Při opravě techniky (zarezlá zpětná klapka) bylo v roce 2014 odpracováno cca 30 hodin.

Životní jubileum

V tomto roce oslavil své 70. narozeniny dlouholetý člen našeho hasičského sboru pan Josef Veselý.