Hasičská soutěž okresu Klatovy probíhala vyřazovacím způsobem ve 3 kolech.  Celkem se jí zúčastnilo asi 220 sborů. Z prvních kol (okrskových soutěží)  postupovala vždy 2 družstva do druhého kola (vyřazovacích soutěží). V mužské  kategorii proběhly v rámci okresu 4 vyřazovací soutěže, ze kterých postoupilo  vždy 5 družstev do okresního finále. V ženské kategorii proběhlo vyřazovací  kolo jen jedno, z něhož se finále zúčastnilo 5 nejlepších sborů.

Jak se již stalo tradicí, okrsková soutěž okrsku Velhartice se konala i tento  rok na hřišti v Nemilkově. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev mužů a 3 družstva  žen. SDH Chotěšov a Pích měly v mužské kategorii v soutěži po dvou družstvech.  Vlastní zápolení proběhlo za pěkného počasí postupně v pořadí: štafety mužů,  útoky žen a na závěr útoky mužů. Výsledné časy a konečné pořadí jsou shrnuty v  přiložené tabulce. V soutěži byla klasifikována všechna družstva kromě SDH  Chotěšov 1, jehož strojník nastartoval stroj na základně, takže jejich pokus  byl hodnocen jako neplatný. Na základě postupového klíče pro tento rok postupují  do vyřazovacích kol vždy prvá dvě družstva z okrsku. Náš sbor však do  vyřazovacího kola postavil pouze jedno družstvo, takže jsme postupové místo  přepustili dalšímu v pořadí, družstvu SDH Milínov.

Naše ženy ve finále v Lubech obsadily 5. místo, družstvo mužů skončilo na 9.  příčce.

.

Kromě Hasičské soutěže okresu Klatovy se mohou sbory zúčastňovat memoriálů a pohárových soutěží, pořádaných jednotlivými SDH. Výsledky z deseti těchto soutěží jsou od loňského roku započítávány do nově vzniklé Pošumavské hasičské ligy. Umístění v jednotlivých soutěžích je bodově hodnoceno do desátého místa a součet bodů pak určuje pořadí družstev v celém ročníku ligy. My jsme se účastnili osmi těchto soutěží. Na slavnostním vyhlášení výsledků v Klatovech si naše ženy odnesly pohár za třetí místo, muži skončili na místě šestém.

Tréninky

Skutečnost, že se naše družstva v konkurenci sborů s daleko větší tradicí "neztratila", není náhodná. Družstvo mužů i družstvo žen, které bylo sestaveno až v letošním roce, se od začátku roku sešlo na celkem pětadvaceti nácvicích. Od 18. března, kdy byl první trénink, je to prakticky minimálně jeden nácvik týdně.

Příprava techniky

Na úspěchu se podílí i precizní příprava techniky. 30.11. 2000 byla prostřednictvím našeho člena L. Hofmana zakoupena od Obecního úřadu Velká Bukovina stříkačka PS 12 za cenu 5000 Kč. V průběhu zimy byl z torza stříkačky sestaven prakticky nový stroj, který je spolehlivostí i výkonem schopen soupeřit se stroji ostatních sborů. Rovněž příprava dalšího nářadí pro požární útok si vyžádala nemálo úsilí a času. Nutností byly nové úvazky hadic a savců, příprava proudnic, sacího koše i rozdělovače. Pro zefektivnění nácviků jsme si vyrobili též nástřikové terče a kladinu pro překážkový běh. Spolu se zprovozněním stříkačky PS 8 v osadě Suchá, kde byla nutná výměna všech potrubí, bylo v průběhu zimy a jara na přípravě techniky odpracováno cca 350 hodin. Stavby nové stříkačky a přípravy výzbroje pro účast na soutěžích se ujal L.Hofman, o údržbu a opravy techniky se staral strojník V.Hofman.

Financování - brigády

Činnost našeho sboru byla finančně podpořena Obecním úřadem v Hlavňovicích. Z jeho prostředků byla v loňském roce na podzim zakoupena vyřazená stříkačka PS 12 a hrazena oprava jejího čerpadla. V letošním roce nám pak Obecní úřad zakoupil nový pákový rozdělovač a hlavně 10 ks stejnokrojů pro družstvo žen. Zkušenost z prvních soutěží nás však nutila k výměně některých prvků naší původní techniky. Proto jsme z vlastních zdrojů zakoupili 4 ks hadic C, 1 ks hadice B a 2 ks proudnic C. Z důvodů rozšíření členské základny jsme též zakoupili 5 ks pracovních stejnokrojů. Finanční zdroje jsme si zajistili již v průběhu zimy, kdy jsme brigádně odpracovali v lese při pálení klestu cca 450 hodin. Součástí činnosti v našem SDH byla též úprava okolí hasičárny a příprava prostranství u rybníka na Píchu pro provádění nácviků. Zde zajistil Obecní úřad techniku na provedení základních terénních úprav. V režii našich členů pak bylo zajištěno nakládání a dovoz zeminy na provedení konečných úprav. Při těchto činnostech bylo našimi členy odpracováno asi 140 hodin.

V průběhu srpna byla našimi členy ve spolupráci s firmou Frančík opravena místní kaplička. Materiál a odborné práce byly financovány obcí Hlavňovice.

Nákup maringotky

19.11. byla zakoupena od soukromé osoby z Bezděkova u Rokycan dřevěná maringotka za cenu 15000 Kč. Byla přitažena firmou Autodoprava Švec a po vnitřní přestavbě slouží jako klubovna.