adidas nmd r1 primeknit core black adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd xr1 silver boost adidas nmd r2 harvest release date look out for the adidas nmd r2 primeknit future harvest adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas nmd r2 harvest release date adidas wmns nmd r1 white rose adidas nmd xr1 primeknit core blackcore red adidas eqt cushion adv triple black adidas nmd r2 primeknit black white adidas nmd r2 white grey adidas nmd r2 primeknit black white red adidas nmd r2 primeknit whiteblack available now adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit white black release date adidas nmd r2 primeknit grey white

Pích

Vesnička Pích náleží k obci Hlavňovice a najdete ji 10 km od Sušice. V roce 1336 je uvedena stejně jako dnes Pích, ale v 16. a 17. století je zaznamenána jako Pícho, obě podoby názvu jsou pak vedle sebe, nebo se střídají. Ottův slovník naučný dokonce představuje pojmenování třetí: Píchov. Po roce 1910 se pak užívá pouze názvu Pích.

Šlo vždy o obec maličkou, J. A. Gabriel tu v roce 1868 napočítal sedm stavení včetně hospody a mlýna a 53 obyvatel. O dvacet let později tu bylo deset čísel popisných s 80 českými obyvateli. Ves patřívala k hradu Rábí, z něho přešla na město Sušice, pak se stala majetkem statku v Horním Staňkově a v polovině 19. století ji koupil statek v Hlavňovicích.

Pojmenování vesničky Pích je v příbuzenském poměru s Pihovicemi. Zatímco v Pihovicích žili dávno Piechovici, na místě dnešního Píchu bývával Piechów dwór. Piech bývalo příjmením, které souvisí se slovem pích (pěch), jež znamenávalo tluchadlo, tlouk, píst v pumpě čí pumpu samu a do dnešních dnů se nám uchovalo ve slově pěchovat.